V Račicích se pojede o nominace

tym belehradPoslední letošní závody Světového poháru rychlostních kanoistů v Bělehradě absolvuje osmička reprezentantů, kteří už mají jistou nominaci na červencové mistrovství Evropy v bulharském Plovdivu. V Srbsku se od pátku do neděle představí kanoista Martin Fuksa, vítěz tří letošních závodů Světového poháru. Vítěz kajakářské pětistovky ze Szegedu Josef Dostál pojede dvě tratě, které by mohl absolvovat i Jakub Zavřel. Znovu se ukáže i čtyřkajak ve složení Jakub Špicar, Daniel Havel, Radek Šlouf a Jan Štěrba. Chybět nebude ani kanoistka Jana Ježová.

Další čeští závodníci absolvují ve stejném termínu druhé nominační závody v Račicích, na základě kterých se rozhodne o složení týmu pro mistrovství Evropy seniorů, evropský i světový šampionát do 23 let a juniorů, Evropský olympijský festival mládeže a také pro mistrovství světa, jež se koná od 23. do 27. srpna v Labe aréně Račice (vstupenky zde).

Světový šampion Martin Fuksa bude mít v Bělehradě, kde se sejde silná konkurence, šanci vyhrát i třetí závod Světového poháru na kilometru v této sezoně. Znovu pojede také dvoustovku, na níž v Montemoru vyhrál a v Szegedu byl pátý. Trojnásobný olympijský medailista Josef Dostál bude závodit na kilometru a pětistovce, obě tratě by mohl jet i Jakub Zavřel.

Kajakáři Jakub Špicar s Danielem Havlem pošetří síly a budou se soustředit na závod čtyřkajaků a tentokrát nepojedou na deblkajaku na kilometrové trati, na které v Szegedu získali bronz. Pětistovku na deblkajaku naopak absolvují Radek Šlouf s Janem Štěrbou, další členové čtyřkajaku, jenž při premiéře na pětistovce vybojoval v Szegedu třetí místo. Jana Ježová, bronzová ze závodu na 5000 metrů v Montemoru, pojede individuální závody kanoistek. Program Světového poháru v Bělehradě najdete ZDE.

„Všichni zmínění reprezentanti už v dosavadních závodech předvedli takové výkony, že si jimi řekli o nominaci na evropský šampionát. Jen Pepa Dostál v Plovdivu startovat nebude, protože se bude věnovat přípravě na mistrovství světa. Dosud nominovanou sedmičku závodníků tak doplní další reprezentanti na základě výkonů na druhých nominačních závodech v Račicích,“ vysvětlil reprezentační trenér Pavel Hottmar. V Račicích se tak pojede o nominaci do všech dosud neobsazených disciplín pro mistrovství Evropy v Plovdivu i pro další červencové mezinárodní závody. Startovní listiny a rozpis druhých nominačních závodů najdete ZDE.