Těšte se na světové hvězdy

poulsenDánský kajakář René Holten Poulsen je trojnásobný světový a šestinásobný evropský šampion. Vystudovaný tesař se od roku 2011 profesionálně věnuje sportu. Trénuje dvakrát až třikrát denně, tři měsíce z roku stráví v zahraničí na soustředěních. Kombinace cílevědomosti a odhodlání trénovat více a tvrději než ostatní z něj dělá jednoho z nejlepších kajakářů světa. Ne nadarmo se mu přezdívá Powehouse Poulsen.

Jeho největší cíl, individuální zlato z olympijských her, mu však stále uniká. Jedinou olympijskou medaili získal v Pekingu v roce 2008, kdy si společně s Kimem Wraaem Knudsenem dojel pro stříbro v kategorii K2 1000 metrů. V Račicích získal před dvěma lety dva tituly evropského šampiona. Jak si povede letos? Bezpochyby by měl být jedním z největších soupeřů Josefa Dostála.

Jak si povede král Brendel?

brendelNež se definitivně rozhodl kleknout do lodi, vyzkoušel si fotbal, karate a atletiku. Nakonec však převládl zájem o rychlostní kanoistiku. Německý kanoista Sebastian Brendel má ve svých devětadvaceti letech na kontě úctyhodnou sbírku medailí z olympijských her, světových i evropských šampionátů – 23 zlatých, 8 stříbrných a 7 bronzových.

Na loňské olympiádě v Riu dokázal na kilometrové trati obhájit vítězství z minulých olympijských her v Londýně a k tomu přidal zlato v kategorii C2, kde byl jeho parťákem Jan Vandrey. V nynější sezoně ovšem zatím nebyl tak suverénní, na kilometru ho porážel Martin Fuksa, v prvním závodě Světového poháru byl Brendel diskvalifikován. Jejich souboj by měl být jedním z vrcholů mistrovství světa. Kdo odejde jako vítěz?