• 2
  • 3
  • 4

Zlatý hattrick českého čtyřkajaku: Cítili jsme, že vyhrajeme

racice v_-_9Nadvláda pokračuje. Český čtyřkajak ve složení Daniel Havel, Josef Dostál, Lukáš Trefil a Jan Štěrba potřetí v řadě ovládl kilometrovou trať na evropském šampionátu. „Jak jsme odstartovali, tak jsem cítil, že vyhrajeme,“ říkal s úsměvem nejmladší člen posádky Josef Dostál.

O zlatém hattricku nakonec rozhodlo 872 tisícin sekundy. Přesně takový byl rozdíl mezi českým týmem a stříbrnými Portugalci. Třetí do cíle dojeli Španělé. Domácí reprezentanti se do čela startovního pole probojovali zhruba v polovině závodu, v druhé části si již svůj náskok pohlídali. „Jelo se nám super hned od startu. Tyhle podmínky nám sedí. Protivítr je pro nás, jako pro těžkou posádku, dobrý,“ liboval si Lukáš Trefil.

racice v_-_3

Mistrům světa kromě příznivých povětrnostních podmínek pomáhala i mohutná podpora z tribun. Do račického areálu dorazilo kolem tisícovky příznivců. „Byla tady super atmosféra. Hnalo nás to dopředu. Byl to takový náš pátý motor, užili jsme si to,“ pochvaloval si podporu diváků Daniel Havel. Nejzkušenější člen týmu Jan Štěrba dodal: „Fanoušků bylo dost. Je to hodně cítit. Doma si to vždycky užíváme.“

Český čtyřkajak v tomto složení tak naposledy prohrál na světovém šampionátu v roce 2013, kde posádka dojela druhá. „Je to slušná sbírka. A hlavně dobrý začátek do sezony. Hlavním cílem ale zůstává Milán,“ připomněl Dostál letošní mistrovství světa, na kterém se bude bojovat také o účast na olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiro.

Na srpnovém světovém šampionátu má tedy česká čtveřice opět pouze ty nejvyšší ambice. Zvlášť, když po zlatém závodě v Račicích ještě cítí rezervy. „Bylo to tak na 93,7 procent,“ zažertoval Jan Štěrba.